Çiçek Gönder – Çiçek Sipariş – Fidan – Bitki – Çiçek Online Satış

Evinizdeki Havayı Arındırmak İçin En İyi 10 Kapalı Bitki

görüntü

Evinizi bir sonraki seviyeye taşıyacak ve gerçek bir yetişkin olduğunuzu kanıtlayabilecek birkaç şey var: bir kitaplık, bir bar arabası ve belki de en önemlisi bir iç mekan bitkisi. Ama gerçek olalım – çoğu insan bitki uzmanı değildir ve nereden başlayacağına dair hiçbir fikri yoktur (itiraf etmek ilk adımdır).

Neyse ki, Sill marka pazarlama direktörü bonafide bitki uzmanları Erin Marino ve My City Plants kurucu ortağı ve başkanı Juliette Vassilkioti yardım etmek için buradalar. Yeni başlayanlar için Marino, alanınızın şartlarına göre bir bitki seçmenizi önerir. Bu nedenle, “gün boyu parlak doğrudan güneş alan bir pencere koymak için bir bitki arıyorsanız, bir ekheveria veya haworthia (iki popüler succulents türü) gibi kuru ve güneşli koşullarda gelişen bir bitki seçin” diyor.

Bir bitkiye sahip olmak, bu # reklam şeyin hepsini indirmiş gibi hissettirmekten daha fazlasını yapar. Journal of Physiological Antthropology’de yapılan bir 2015 araştırması, iç mekan bitkileriyle etkileşimin hem fizyolojik hem de psikolojik stresi azaltabileceğini buldu. Ayrıca, bitkiler günlük kirleticileri filtreleyerek evinizdeki havayı arındırmak için harikadır.

Ne bekliyorsun? Bu iç mekan bitkilerini evinize ekleyin, tüm sağlıklı faydaları en kısa sürede almaya başlayacaksınız.

Paşa KILICI 

 
Çiçek Gönder - Çiçek Sipariş - Fidan - Bitki - Çiçek Online Satış 1
 

Adın sizi kandırmasına izin vermeyin  Marino, yılan bitkisinin ismini yılan derisine benzeyen “düzensiz yeşil şeritli” ince, dik yapraklardan aldığını açıklar. 

Serin görünmenin yanı sıra, hayatta kalan kuraklıklarla bilinen ve neredeyse her ortamda yaşayan yeni başlayanlar için mükemmel kılan az bakım gerektiren bir tesistir. “Yılan bitkisi parlak ışığı tercih etse de, daha düşük ışık seviyelerinde hayatta kalabilir,” diye ekliyor. 

Yılan bitkilerinin benzen, formaldehit, trikloroetilen, ksilen ve toluen gibi kötü kimyasalları da filtrelediği gösterilmiştir, böylece evinizde bunu kolayca çekebilirsiniz. Ülkemizde bu bitki Paşa Kılıcı Denmektedir.

Hayvan dostu? Hayır. 

2 Pothos

 
Çiçek Gönder - Çiçek Sipariş - Fidan - Bitki - Çiçek Online Satış 2
 

“Bazen ‘hücre bitkisi’ olarak anılır, eğer kendi kendini ilan etmiş bir ‘siyah başparmak’ iseniz, pothos harika bir seçimdir, diyor Marino. (Sadece bildiğiniz gibi, bir ‘siyah başparmak’ bir ‘yeşil başparmak’) Ve bu bitki küçük başlarken, arka sarmaşıkları 10 feet uzunluğa (WOW) kadar büyüyebilir, hatta daha düşük ışık ve kuru havanın koşulları idealden daha az yaptığı iç mekanlarda bile. 

Ek bir  bonus olarak, bu bitkinin büyümesi süper kolaydır, Marino ekler ve suda çoğaltır (çeviri: daha fazla pothos üretir). Bir Pothos bitkisini nasıl çoğaltacağınızı öğrenmeniz gerekse de , temel olarak bir bitkinin fiyatı için istediğiniz kadar bitki alabilirsiniz. Ve yılan bitkisi gibi, pothos benzen, formaldehit, ksilen ve tolueni filtreler.

Hayvan dostu? Hayır. 

 

3 Dracaena

Çiçek Gönder - Çiçek Sipariş - Fidan - Bitki - Çiçek Online Satış 3
 

Vassilkioti, “Her zaman her zaman dışarıdayken yüksek bakım gerektiren bir hayat yaşıyorsanız,” kolay giden, az bakım gerektiren bir fabrikaya ihtiyacınız var “diyor Vassilkioti. Dracaena harika, diye açıklıyor, çünkü kolayca doğrudan güneş ışığından uzak tutmak en iyisidir, ancak farklı ışık ortamlarına uyum sağlayın. 

“Bu grubun en ağırdıranı Draacena Lisa” diye açıklıyor. “İç sıcaklık ve mevsim değişikliklerini diğerlerinden daha iyi halledebilir.” Havayı temizlemeye gelince, Dracaena Marginata Fabrikası en iyi bahistir. Benzen, formaldehit, trikloroetilen ve ksileni uzaklaştırır. 

Hayvan dostu? Hayır. 

4 Zamioculcas Zeze bitkisi

 
Çiçek Gönder - Çiçek Sipariş - Fidan - Bitki - Çiçek Online Satış 4
 

Daha düşük bir ışık ortamında yaşıyorsanız Marino, kuraklığa toleranslı ve inanılmaz derecede düşük bakım gerektirdiklerinden bir ZZ Tesisi almanızı önerir. ZZ’nin, çevredeki saksı karışımının yüzeyinin altında büyük patates benzeri rizomlara (sürekli büyüyen yatay gövdeler) sahip olduğunu fark edebilirsiniz. 

Bu rizomlar, Marino açıklar, suyu depolar ve bitkinin doğal ortamında kuraklıktan kurtulmasına yardımcı olur. Bu, “aynı zamanda alanınızdaki seyrek sulamalarda hayatta kalmasına yardımcı olacaklar” anlamına gelir – bitkiniz orta dolaylı ışıkta ise ayda bir kez düşünün. 

Oh ve Marino, birçok kültürün bir ZZ Fabrikasının “refah ve dostluğu simgelediğine” inandığını ve onu büyük bir eve taşınma hediyesi haline getirdiğini de sözlerine ekledi. 

Hayvan dostu? Hayır.

5 Kurdele Çiçeği 

Çiçek Gönder - Çiçek Sipariş - Fidan - Bitki - Çiçek Online Satış 5
 

Marino’ya göre, örümcek bitkisi gibi “anlık orman titreşimleri” veren bitkiler şu anda ciddi bir an yaşıyorlar. Ve bakımı çok kolay, diyor Vassilkioti. Bu bitkiler parlak ışığa ihtiyaç duyarlar, ancak doğrudan güneşe ihtiyaç duymazlar, bu nedenle büyük pencereli bir odaya koymak için mükemmeldirler. Sadece pencereden uzak tut.  

Vassilkioti, bu bitkinin eğlenmek için eğlenceli olduğunu ekliyor çünkü kolayca yayılabilen “bebek örümcekleri” (örümcekler) yetiştiriyor. Aynı zamanda hem formaldehit hem de ksileni uzaklaştıran güçlü bir hava temizleyicidir.

Hayvan dostu? EVET!

6 Kauçuk Ağacı Bitkisi 

 
Çiçek Gönder - Çiçek Sipariş - Fidan - Bitki - Çiçek Online Satış 6
 

Bitkilerinizi unutma eğiliminiz varsa veya tüm “bitki ebeveyn” yaşam tarzı için yeniyseniz, kauçuk bir ağaç alın. Vassilkioti’ye göre, “bir dereceye kadar ihmal edilmeye toleranslı” (vay) ve “yetersiz sulamadan fazla sulamadan daha iyi idare ediyorlar.” 

Bitkinin gibi mi geliyor? Harika, sadece bir kauçuk ağacının mutlu olması, büyümesi ve karbondioksiti evinizden çıkarması için parlak ışığa (biraz kısmi güneş ışığı alabilir) ve etrafta iyi bir alana ihtiyacı olduğunu bilin.

Hayvan dostu? Hayır. 

 

7 Kuş Yuvası Eğrelti

 
Çiçek Gönder - Çiçek Sipariş - Fidan - Bitki - Çiçek Online Satış 7
 

Evinizde kuş yuvası eğreltiotu olması, parlak yeşil, dalgalı kenarlı yaprakları sayesinde anlık bir konuşma başlatıcısıdır. Bu imza görünümlü bitki ile, özellikle Marino’nun önerdiği gibi, asılı bir ekiciye koyarsanız, harika serin puanlar alacaksınız. 

Kuş yuvası eğrelti otu orta dolaylı ışık ve nemli bir ortamda geliştiği için, Marino, “doğal ışık alan pencereler olduğu sürece duşlu bir banyoda harika olurdu” diyor. 

Eğrelti otlarının formaldehit, ksilen ve tolueni filtrelediği gösterilmiştir, bu nedenle banyonuza bir tane koymak kötü bir fikir değildir. Sonuçta, bu kimyasalları sıklıkla içeren sert temizleyiciler, saç spreyi ve oje çıkarıcı gibi ev tipi toksinleri kullanmanız muhtemeldir.

Hayvan dostu? EVET!

8 – Barış Çiçeği Spathiphyllum 

 

Çiçek Gönder - Çiçek Sipariş - Fidan - Bitki - Çiçek Online Satış 8
 

Bir iç mekan bitkisini canlı tutma deneyiminiz varsa (tebrikler), karışıma bir barış zambakı ekleme zamanı gelmiş olabilir. Vassilkioti, bunun diğer iç mekan bitkilerine kıyasla daha fazla dikkat gerektirdiğini söylüyor. Bu, aşırı sulama yapmadan nemli tutmak ve parlak ama gölgeli bir yere yerleştirmek anlamına geliyor. 

Dikkat edilmesi gereken bir nokta: “Barış zambakının çiçekleri polen var, bu yüzden bu bitki alerjiyle mücadele eden insanlar için en iyi seçim olmayabilir” diyor Vassilkioti. 

Bu sizin için bir sorun değilse, geceleri oksijen ürettiği için yatak odanıza bir barış zambakı koymanızı önerirken, diğer birçok bitki gün boyunca bunu yapar. Bu bitki, oksijen üretmenin yanı sıra amonyak, benzen, formaldehit ve trikloroetileni de giderir. 

Hayvan dostu? Hayır. 

 

9 Philodendron Yeşil Sarmaşık 

 
Çiçek Gönder - Çiçek Sipariş - Fidan - Bitki - Çiçek Online Satış 9
 

“Doğru iç mekan koşullarında, filodendronun kalp şeklindeki yaprakları ve sondaki sarmaşıkları, pothos gibi 10 feet uzunluğa kadar büyüyebilir,” diyor Marino. Bu, yüksek raflarınız varsa veya ev dekorunuza asılı bir ekici eklemek istiyorsanız harika bir bitki yapar (# reklamcılıkta nihai). 

Ayrıca pothos gibi, “daha kompakt bir şekli tercih ederseniz, budamak ve yaymak inanılmaz derecede kolay” diye ekliyor. Aynı zamanda büyümek için en kolay ev bitkilerinden biridir. 

Oradaki en hava temizleme tesisi olmasa da, filodendiller formaldehit filtreliyor. Yeni başlayanlar için mükemmel olan az bakım gerektiren bir tesis için çok perişan değil. 

Hayvan dostu? Hayır. 

10 Aloe Vera

 
Çiçek Gönder - Çiçek Sipariş - Fidan - Bitki - Çiçek Online Satış 10
 

Vassilkioti, “Bu bitkinin bakımı sadece kolay değil, aynı zamanda şifacı olarak da biliniyor” diyor. “Aloe vera suyu, anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.” Yani bu bitkiyi sadece evinizi aydınlatmak için değil, aynı zamanda yaraları ve farklı cilt koşullarını iyileştirmek için de kullanabilirsiniz.

Aloe vera bitkinizi parlak, güneşli bir yere koyun ve canlı tutmaktan endişe etmeyin. “Bu adam toprağını sulamadan önce çok, çok kuru tutmayı sever” diye ekliyor. Ve iyileştirici özellikleri için aloe vera kullanmasanız bile, formaldehit uzaklaştırdığı için tüm hava temizleme faydalarından yararlanabilirsiniz. 

Hayvan dostu? Hayır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.