Aglaonema Bitkisi Çiçeği

64 / 100
Aglaonema Çiçeği 
 
 • Düzenli su
  Yarı gölge, doğrudan güneş ışığı yok
  Kesinlikle hava temizleyici
  Her ay beslenme (yaz)
  Hayvanlar için biraz toksik
  Her üç yılda bir tekrarlayın
 
 
 

Aglaonema Çiçeği Bitkisi Bakımı 

Aglaonema şaşırtıcı bir dekoratif houseplant olduğunu. İsmi Yunan “aglos” kelimesinden türetilmiş, muhteşem ve “ema” iplik anlamına gelir, isim güzel yapraklar anlamına gelir. Bu dergi güzelliğinin en güçlü satış noktalarından biri, onun çok kolay gitmesi ve atmasıdır. Aglaonema’yı bu kadar yeşil parmakları olmayanlar için ideal bir bitki haline getirir, hala gelişmiş bir yeşillik bitkisi gibi görünür.Teski iklimi olumlu yönde etkileyen güçlü hava temizleme özelliklerine sahiptir.

Aglaonema  Bitkisi Bakımı 

Aglaonema, kullanımı kolay, ‘bakımı kolay’ bir üründür. Bitki hafif yanma gerektirir ancak doğrudan güneş ışığına ihtiyaç duymaz, bu da yaprak yanmasına neden olabilir.

 

Aglaonema bakımı

 • 18-22 ° C’lik bir oda sıcaklığı iyi, bitki çok soğuk olmamalıdır.
 • Bitki düzenli su çok soğuk değil. Toprak kurumamalıdır.
 • Yaprak ılık suyla düzenli püskürtme Aglaonema iyi yapıyor, onlar da menşe alanında – tropik yağmur ormanlarının – meydana geldiği koşullar. Çok soğuk değilse, tesis ayrıca yağmur duşuna gidebilir.
 • Bitkinin uzun tutulması arzu edilen her 3-4 haftada bir iyi gübredir. Aglaonema sadece dekorasyon içindir, tüketim içindir.

Aglaonema Çiçeği Nasıl Büyür 

Aglaonema, bitkinin Tayland, Sri Lanka, Endonezya ve Filipinler’de gerçekleştiği Güneydoğu Asya’ya özgüdür. Bitki, yüksek nem, yüksek sıcaklıklar ve filtrelenmiş güneş ışığı ile tropik yağmur ormanlarında yetişen olarak yetişir. Bitki Araceae (Arum familyası) familyasına aittir, başak (spadix) ve açtıkları kırbaç (sıçrayan) ile karakterize edilir. Ancak, bu göze çarpmayan çiçeklenme için Aglaonema değil, dekoratif levha. Ailenin dieffenbachia, Alocasia, Caladium, Monstera, Philodendron ve Epipremnum gibi daha çok bitki örtüsü vardır. Ayrıca Anthurium, Zantedeschia ve Spathiphyllum gibi çiçekli bitkiler de bu aileye aittir. Ortak olarak uzun zamandır büyüdükleri ve çiftçilerin Aglaonema ve ortaklarıyla ilgili çok fazla deneyim ve bilgiye sahip oldukları ortaktır.


Aglaonema Çiçeği Hastalıkları

Aglaonema çok güçlü bir bitkidir ve hastalıklardan çok fazla zarar görmez.

 

Aglaonema Çiçeği Bitkisi Çeşitleri

Bu güzel yaprak bitkisinin menzili, daha iyi ve daha iyi çeşitlerle genişlemektedir. Bitkiler çok zengin bir “gür” büyüme ile karakterize edilir, ancak yaprak rengi ve yaprak kalınlığı farklılıkları vardır. Yeni gelenler arasında artan sayıda sayıda leerachtiger sayfası olan çeşitler, yani evde veya ofiste daha kolay oldukları anlamına gelir. Yaprak lekeleri, çoğu gri ve yeşil tonlarıyla canlı, büyüleyicidir, ancak beyaz alacalı çeşitler ve yeni kırmızı-turuncu tonlar da vardır.

Gri-yeşil yaprakları olan çeşitler; Gümüş Kraliçe Mary, Mary Compacta, Maria Christina, Gümüş Koyu, Gümüş Ay, Çizgili, Cutlass, İkizler, BJ Freeman 
Sarı veya turuncu kırmızımsı yaprakları olan pseudobracteatum Altın Tutku Pembe Yeşim, Yakut Günbatımı ve Parlayan Sarah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp Destek